שליכט צבעוני

לפרטים נוספים:

כל הסיבות מדוע כדאי לשלב שליכט צבעוני בעיצוב הבית

שליכט צבעוניעיצוב בית הוא תענוג וגן עדן לאחד וסיוט וגיהנום לאחר. אבל לא משנה באיזה צד אתם, מדובר באחד השלבים המשמעותיים ביותר בבנייה או בשיפוץ בית, ובין אם אתם עושים זאת בעצמכם או שוכרים איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם, כדאי שתבינו קצת יותר מה זה אומר. במאמר זה נתמקד בחלק של הצבע, וליתר דיוק בכל מה שקשור לשליכט, בעיקר שליכט צבעוני. אז מה זה בכלל שליכט? מה ההבדל בין שליכט רגיל לצבעוני? מה השימושים שלו? כיצד ניתן לשלב אותו בעיצוב הבית? על כל אלה ועוד במאמר שלפניכם.

עיצוב בית הוא תענוג וגן עדן לאחד וסיוט וגיהנום לאחר. אבל לא משנה באיזה צד אתם, מדובר באחד השלבים המשמעותיים ביותר בבנייה או בשיפוץ בית, ובין אם אתם עושים זאת בעצמכם או שוכרים איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם, כדאי שתבינו קצת יותר מה זה אומר.

במאמר זה נתמקד בחלק של הצבע, וליתר דיוק בכל מה שקשור לשליכט, בעיקר שליכט צבעוני.

אז מה זה בכלל שליכט? מה ההבדל בין שליכט רגיל לצבעוני? מה השימושים שלו? כיצד ניתן לשלב אותו בעיצוב הבית? על כל אלה ועוד במאמר שלפניכם.

מה זה שליכט ומה ההבדל בינו לבין שליכט צבעוני?

שליכט היא המילה הגרמנית למלט. למעשה מדובר בשכבת חיפוי לקירות פנימיים, בתוך הבית, או לקירות חיצוניים, כלומר למעטפת של הבית. לשליכט יש חשיבות רבה בתהליך הבנייה משום שהוא מהווה חציצה ביןשכבת הלבנים ממנה עשוי הקיר לבין הגימור החיצוני שלו, שיכול להיות צבע, אריחים, אבן או כל גימור אחר שעולה בדעתכם.

ניתן למצוא היום שלושה סוגי שליכט עיקריים:

•שליכט צבעוני – שליכט רגיל שמכיל בתוכו צבעושנותן לקיר מראה צבעוני ומשובב עין. השליכט הצבעוני מאוד נפוץ כיום בעיצוב הבית, והוא יכול לבוא כשכבה עצמאית או שאפשר לצבוע מעליו שכבות צבע נוספות דומות שמעצימו את המראה שלו.

•שליכט אקרילי – שליכט שמבוסס על פולימרים ומכיל דבקים שונים שהופכים אותו לגמיש ולבעל עמידות גבוהה לרטיבות, לחום ולפגעי מזג אוויר אחרים. השליכט האקרילי משמש בעיקר לצורך הגנה לקירות. כמו כן, הוא מאפשר יציאה של אדי מים ולכן מעולה לצביעה של קירות חיצוניים. חשוב לציין שיש שליכט צבעוני שהוא אקרילי.

•שליכט מינרלי – שליכט שעשוי ממינרלים שונים וטבעיים כמו עופרת, סיד, חול או אשלגן ולכן נחשב ידידותי לסביבה. הוא מאפשר לקירות לנשום ומקטין את כליאת האדים בתוך הבית. גם כאן חשוב לציין שיש שליכט צבעוני שהוא מינרלי.

מהם השימושים של השליכט?

כדי להבין את השימוש של השליכט, נסביר תחילה כיצד נבנה קיר הבית ומאילו שכבות הוא מורכב. השכבה הראשונה של הקיר עשויה לבנים או בלוקים, מעליה מורחים שכבת טיח שעוטפת את הבלוקים ומעליה ממוקמת שכבת השליכט, השכבה השלישית. השכבה הרביעית והאחרונה היא צבע או גימור אחר שאנו עושים לקיר.

בהיותו של השליכט אחת משכבות האמצע של הקיר, הוא משמש בעצם כשכבת הגנה. ואכן, השליכט הוא חומר מבודד ומשמר והוא מגן על הקירות מרטיבות, מחום ומתנאי מזג אוויר קיצוניים אחרים שיכולים לגרום לסדקים במבנה.

יחד עם זאת, כיום השליכט עבר תמורות ושינויים שהפכו אותו גם לחומר גלם דקורטיבי ועם עבודה וידע נכונים הוא יכול להעניק לקירות הבית שלכם מראה אסתטי ונעים. אם מחליטים להשתמש בשליכט כחלק מהעיצוב, מומלץ כמובן שזה יהיה שליכט צבעוני, ואז למעשה מתבטלת שכבת הגימור הרביעית והקיר נותר עם שלוש שכבות, כשהחיצונית ביותר היא השליכט הצבעוני.

היתרונות והחסרונות בשימוש בשליכט צבעוני לעיצוב הבית

אסתטיות ומראה – כפי שציינו, השליכט הצבעוני הוא אחד החידושים המסעירים ביותר בתחום העיצוב. אפשר לערבב אותו עם כל צבע במניפת הצבעים, כך שהוא יכול להתאים לכל חדרי הבית. בנוסף לכך, הטקסטורה שלו מעניקה לו עומק וייחודיות.

כדאי לציין שמראה השליכט הוא דומיננטי ולפעמים כאשר צובעים מספר קירות צמודים יחד, הוא יכול ליצור עומס על העין. עוד כדאי לדעת שהנטייה היא לשלב את השליכט הצבעוני במיוחד בבתים בעלי סגנון כפרי מכיוון שהטקסטורות שלו על הקיר גורמים לו להיראות בעל מוטיבים כפריים. יחד עם זאת, השליכט יכול לשמש גם בבתים בעלי סגנון מודרני או להיות מיושם בנישות ספציפיות, כמו קיר כוח אחד או פינת עבודה. ניתן לצבוע את השליכט גם על עמודים בתוך המבנה, בדומה לצביעת עץ, ובכך ליצור מראה שונה וייחודי.

עלות - החיסרון העיקרי של השליכט הוא המחיר שלו. בבסיסו הוא נחשב לחומר גלם יקר מאוד, ויחד עם בעל המקצוע שתצטרכו לשכור כדי לצבוע איתו את קירות הבית, המחיר אף מתייקר. אולם זכרו את היתרונות שבחומר גלם זה, ובמיוחד את העמידות והגמישות שלו, שלטווח הארוך יכולים בהחלט להיות חסכוניים.

אנו בחברת אייפל (אירלנד פלס בע"מ) פועלים בשטח משנת 1958, מעל 6 עשורים. אנו מייצרים ומשווקים שליכט צבעוני ורובה אקרילית ללקוחות פרטיים ועסקיים בכל רחבי הארץ. כמו כן אנו מציעים פתרונות לצרכיבנייה ושיפוצים שעומדים בתקני ISO לאיכות ובתקנים נוספים של מכון התקנים הישראלי.

הצוות שלנו מתחייב להעניק ייעוץ ושירות מהירים, אמינים, אדיבים ומקצועיים, ללא פשרות ועם חווית לקוח נעימה. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר בכל עניין. נשמח לשמוע מכם.

באדיבות אתר טוב תודה

מבצעים

מוצרים חדשים

חדשות

מבצע החודש - על כל קניית 10 פחים שליכט אקרילי צבעוני קבל במתנה מלץ' פלסטיק לשליכט
שפכטל פלקסיטק אבקתי 1 ק"ג באריזת דלי
רובה אקרילית משוריינת 1 ק"ג באריזת דלי 

מפת הגעה

לחצו להגדלה